Pierwsze kroki

Wszystko zaczęło się w 1982 roku w Gdańsku. To właśnie wtedy powołaliśmy do życia naszą firmę, początkowo produkując szampony i mydła. W epoce uniwersalnych kosmetyków ogólnego przeznaczenia stworzyliśmy pierwszą linię pielęgnacyjną "New Wave", a także krem sygnowany marką AA (skrót: antyalergiczny) oraz niezwykłą wówczas innowację - płyn do higieny intymnej.

I tak zaczęliśmy kosmetyczną rewolucję...

1990 - Nasz krem w charakterystycznym pomarańczowym słoiczku okazał się strzałem w dziesiątkę – sprzedał się w setkach tysięcy sztuk. Na kanwie tego sukcesu stworzyliśmy całą linię kosmetyków antyalergicznych AA, która wkrótce otrzymała złoty medal na Targach Poznańskich, a później również setki innych nagród.

Nowe horyzonty

2003 - Rok 2003 był dla nas wyzwaniem! Modernizacja fabryki w miejscowości Trąbki Małe ( 20 km od Gdańska), uruchomienie centrum logistyczno – dystrybucyjnego, wdrożony system SAP – działo się! Jako jedyna polska firma kosmetyczna otrzymaliśmy też farmaceutyczny certyfikat GMP – nasze kosmetyki powstają od tej pory w fabryce spełniającej tak rygorystyczne normy.

W 2006 roku rozpoczęliśmy produkcję leków i wyrobów farmaceutycznych. Wiele z nich to dziś liderzy sprzedaży w aptekach, jak choćby Hydrocortisonum Oceanic.

2007 - premiera marki Oillan z emolientami do skóry z dermatozami

2012 - AA tworzy nowe trendy rynkowe: segmentacja kosmetyków według wieku staje się standardem branżowym.

W 2013 powstała rewolucyjna marka Long4Lashes, którą pokochały kobiety na całym świecie za efekt imponująco wydłużonych rzęs.

Polska marka, globalne uznanie

2017 - Powstaje linia AA Wings of Color, kosmetyki do makijażu dedykowane do skóry wrażliwej oraz skłonnej do alergii.

2018 - Dziś w portfolio Oceanic znajduje się ponad 1000 produktów, które sprzedajemy w ponad 40 krajach! Konsekwencją i starannością działania udało nam się sprawić, że zagraniczni konsumenci pokochali polskie marki i stają się one obecnie symbolem nowoczesnej pielęgnacji. Pomagają nam w tym również niezwykłe osobowości - ambasadorki naszych produktów. Do tej pory były nimi: Kayah, Małgorzata Braunek, Monika Brodka i Kinga Preis.